Nadruk na odzieży: sitodruk

Nadruk na odzieży: sitodruk 2017-10-29T22:12:38+00:00

Sitodruk – metoda nadruku dla większych ilości

Sitodruk to metoda nadruku, która idealnie nadaje się do zadruku dużych płaskich powierzchni. Sprawdzą się tutaj najlepiej koszulki typu t-shirt, bluzy, itp. Na podstawie grafiki, która ma zostać naniesiona na materiał, z pierwszej kolejności tworzona jest tzw. matryca. Matryca musi zostać przygotowana dla każdego koloru z osobna. Maksymalna ilość kolorów to 6. Przygotowane matryce są umieszczane w tzw. sitach w karuzeli sitodrukowej, a maszyna sitodrukowa “przeciska” przez te matryce farbę w idealnie dobranej proporcji. W przypadku sitodruku możliwe jest również zastosowanie przejść tonalnych (tzw. gradientów).

Prawidłowo wykonany nadruk sitodrukiem powoduje, że jego wytrzymałość podczas użytkowania jest wysoka. Jednak stałe koszty przygotowania do druku sprawiają, że metoda ta jest opłacalna przy większej ilości nadruków – od ok. 20 wzwyż.

W przypadku tej metody nadruku na odzieży stosujemy wysokiej jakości farby plastizolowe. Charakteryzuje je bardzo dobre odwzorowanie kolorów – kolory dobiera się w takich proporcjach, aby jak najlepiej odwzorowały kolor z palery CMYK. Poprawnie wykonany sitodruk będzie odporny między innymi na promieniowanie UV, wilgoć, uszkodzenia mechaniczne oraz pranie.

Zalety i wady metody:

  • niska cena przy większych nakładach,
  • bardzo wysoka trwałość nadruku,
  • możliwość uzyskania gradientów.
  • metoda opłacalna przy większym nakładzie (koszty matryc i przygotowania do druku)

Skontaktuj się z nami

Masz jakieś pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś uzyskać wycenę dotyczącą nadruku tą lub inną metodą - skontaktuj się z nami.
Skontaktuj się z nami

Zaufali nam: