Druk DTG na koszulkach i nie tylko.

Druk DTG (“Direct To Garment” czyli w tłumaczeniu “Bezpośrednio na materiał”) to nowoczesna technika znakowania odzieży pozwalająca odwzorować dowolną grafikę na materiale bawełnianym lub bawełny z dodatkiem elastanu lub wiskozy. Nadruk wykonywany jest za pomocą specjalnej drukarki do tekstyliów, która drukuje bezpośrednio na materiale, np. koszulce, w pełnej palecie barw. Druk DTG pozwala doskonale odwzorować kolory wraz z przejściami tonalnymi, a nadruk może być wykonywany już od jednej sztuki.

Zalety i wady metody:

  • brak kosztów przygotowania projektu (np. przygotowania matryc jak w przypadku sitodruku), jedynie dostosowanie pliku do druku,
  • nadruk może być wykonany już od jednej sztuki, co umożliwia wykonanie nadruku testowego przed wykonaniem większej ilości,
  • nadruk w pełnej palecie barw zarówno na białych jak i kolorowych koszulkach,
  • stosunkowo niski koszt nadruku.
  • materiał musi być bawełniany lub bawełniany z domieszką elastanu/wiskozy,
  • materiał nie powinien być zbyt rozciągliwy.

Przykłady druku DTG wykonanego w naszej firmie (kliknij, aby powiększyć):

Trwałość druku DTG.

Trwałość druku DTG jest zależna od wielu czynników – w głównej mierze jest to: drukarka, parametry druku, rodzaje farb, materiał na którym wykonywany jest nadruk oraz umiejętności pracownika obsługującego drukarkę. W naszej firmie używamy farb oraz podkładów wysokiej jakości, aby trwałość nadruku była możliwie jak najwyższa. Dla klientów, którzy nie są do tej metody przekonani proponujemy przed większym zleceniem wykonać testowy nadruk DTG, aby móc się przekonać o jego trwałości.

Miejsca druku DTG.

Druk DTG wykonujemy w dużej większości na koszulkach bawełnianych (bawełna 100% lub z niewielką domieszką elastanu, wiskozy lub poliestru). Druk DTG możemy wykonać zarówno z przodu koszulki ale również na tyle lub na rękawkach. Oprócz koszulek typu t-shirt znakujemy tą metodą również koszulki polo oraz koszule wizytowe.

Druk DTG – ile to kosztuje i co wpływa na cenę?

Cena druku DTG uwzględnia przede wszystkim nakład (im jest on większy tym cena jednostkowa wydruku jest niższa), wielkość nadruku, oraz to czy koszulka jest koloru białego czy innego niż biały (na koszulce innej niż biała wykonywany jest dodatkowo podkład białą farbą – stąd taki nadruk jest droższy).

Zobacz nasz orientacyjny cennik druku DTG pod tym linkiem Cennik druku na odzieży – możesz również skontaktować się z nami w celu uzyskania wyceny.

KONTAKT

Potrzebujesz wyceny ?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś uzyskać wycenę - skontaktuj się z nami.
KONTAKT

Czy druk DTG sprawdzi się w przypadku mojego zlecenia ?

Każda z metod nadruku na odzieży ma pewne swoje zalety i ograniczenia. Dotyczy to również druku DTG. Aby dowiedzieć się nieco więcej na temat tego jaką odzież możesz u nas oznakować i czy akurat metoda druku DTG sprawdzi się w przypadku Twojego zlecenia przejdź na stronę Nadruki na koszulkach i innej odzieży.

Poznaj inne metody znakowania odzieży:

Przejdź na stronę, na której opisujemy różnice pomiędzy metodami znakowania odzieży, a dowiesz się która metoda będzie najbardziej odpowiednia w przypadku Twojego zlecenia. Lub skontaktuj się z nami w celu wyceny Twojego zapytania.