Haftowanie – wyjątkowa metoda znakowania odzieży.

Haft komputerowy to bardzo trwała metoda znakowania odzieży, ręczników, pościeli i wielu innych materiałów. Polega na wyszyciu odpowiedniego wzoru (logotypu, tekstu lub innej grafiki) nićmi przez urządzenie zwane hafciarką. Nici, których używamy nie tracą kolorów po wielu praniach, a sam haft jest bardzo wytrzymały i odporny na pranie w wysokich temperaturach.

Haftowanie to bardzo estetyczny i elegancki sposób zdobienia. W pierwszej kolejności przygotowywany jest projekt grafiki, która ma zostać wyhaftowana. Następnie oznacza się miejsce, w którym haft ma powstać. Resztą zajmuje się już hafciarka po uprzednim jej zaprogramowaniu.

Cena haftu zależna jest od nakładu oraz wielkości i skomplikowania nadruku (z tego wynika długość samego procesu haftowania oraz ilość zużytej nici). Stąd też na wszystkie zapytania o zdobienie odzieży tą metodą odpowiadamy indywidualnie.

Zalety i wady metody:

  • wysoka trwałość,
  • haft może być wykonany już od jednej sztuki,
  • ekskluzywna i elegancka metoda znakowania.
  • metoda droga przy niskich nakładach,
  • kolorystyka w ograniczonej palecie oraz w ograniczonej ilości kolorów w projekcie,
  • nie nadaje się do cienkich materiałów (poniżej 200g).

Przykłady haftów na odzieży:

Poznaj inne metody znakowania odzieży:

Lub przejdź na stronę, na której opisujemy różnice pomiędzy wszystkimi metodami znakowania odzieży (zarówno nadruku jak i haftu) – dowiesz się która metoda będzie najbardziej odpowiednia w przypadku Twojego zlecenia.

KONTAKT

Potrzebujesz wyceny ?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś uzyskać wycenę - skontaktuj się z nami.
KONTAKT