Druk bezpośredni (DTG).

Druk bezpośredni DTG (“Direct To Garment” czyli w tłumaczeniu “Bezpośrednio na materiał”) to nowoczesna technika znakowania odzieży pozwalająca odwzorować dowolną grafikę na materiale bawełnianym lub o zawartości min. 95% bawełny. Drukarka DTG to specjalna drukarka, która drukuje bezpośrednio na materiale, np. koszulce, w pełnej palecie barw. Doskonale odwzorowuje kolory wraz z przejściami tonalnymi. Nie występują tutaj koszty przygotowania do druku, w związku z tym nadruk jest opłacalny już od 1 sztuki.

W przypadku druku na koszulkach innych niż białe wykonywany jest dodatkowo podkład w kolorze białym, a dopiero na nim drukowana jest docelowa grafika. Powoduje to że kolory nadruku nie zatracają się, a finalny efekt jest zgodny z zakładanym. Nadruk na koszulkach innych niż białe jest konieczność zastosowania podkładu droższy niż nadruk na koszulkach białych.

Zalety i wady metody:

  • brak kosztów przygotowania projektu (np. przygotowania matryc jak w przypadku sitodruku),
  • nadruk może być wykonany już od jednej sztuki,
  • nadruk w pełnej palecie barw.
  • materiał musi zawierać min. 95% bawełny, aby nadruk był trwały po zaaplikowaniu i utrwaleniu

Przykłady nadruku DTG:

Poznaj inne metody znakowania odzieży:

Przejdź na stronę, na której opisujemy różnice pomiędzy metodami znakowania odzieży, a dowiesz się która metoda będzie najbardziej odpowiednia w przypadku Twojego zlecenia. Lub skontaktuj się z nami w celu wyceny Twojego zapytania.

KONTAKT

Potrzebujesz wyceny ?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś uzyskać wycenę - skontaktuj się z nami.
KONTAKT