Kiedy folia flex sprawdzi się jako metoda nadruku?

Nadruk tą metodą stosowany jest głównie przy mniejszych ilościach, folia flex sprawdza się bowiem przy wykonywaniu nadruków już od jednej sztuki. Projekt przygotowywyany jest w formie wektorowej (lub przekształcany do niej z postaci rastrowej) i przekazywany do plotera tnącego, który wycina go ze specjalnej gładkiej folii o jednolitym kolorze. Jeśli nadruk jest kilkukolorowy, ploter osobno wycina elementy z różnych kolorów folii, które następnie są wspólnie aplikowane na wybarnym materiale poprzez wgrzanie ich w wysokiej temperaturze na prasie.

Nadruk po wprasowaniu go w materiał jest bardzo trwały. Znosi wysokie temperatury prania (wg producenta nawet do 80ºC) oraz wirowanie. Aby jednak folia była trwała na materiale i z niego nie schodziła po pewnym czasie, musi zostać zaaplikowana na materiał z dużą starannością przez wykwalifikowaną w tym procesie osobę.

Zalety i wady metody:

  • bardzo wysoka trwałość nadruku,
  • brak kosztów przygotowania projektu (np. przygotowania matryc jak w przypadku sitodruku),
  • nadruk może być wykonany już od jednej sztuki.
  • brak przejść tonalnych lub cieniowania,
  • ograniczona ilość kolorów jakie można nanieść jednorazowo (każdy dodatkowy kolor do również dodatkowa praca a więc koszt),
  • małe detale nie mogą być mniejsze niż 2-3 mm,
  • prasowanie materiału w miejscu nadruku jedynie po drugiej stronie materiału lub przez płótno ochronne.

Przykłady wykorzystania metody nadruku folią flex.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z realizacji, które wykonaliśmy folią flex:

Poznaj inne metody znakowania odzieży:

Lub przejdź na stronę, na której opisujemy różnice pomiędzy wszystkimi metodami znakowania odzieży (zarówno nadruku jak i haftu) – dowiesz się która metoda będzie najbardziej odpowiednia w przypadku Twojego zlecenia.

Folia flex – dodatkowe informacje:

Przygotowanie folii flex do aplikacji na materiale.

Folia flex utrzymuje również bardzo długo kolor – ten nawet po kilkudziesięciu praniach nie zmienia się. Istnieje duża paleta kolorów folii, nie jest jednak możliwe uzyskanie efektu cieniowania lub tonowania kolorów (w tej sytuacji sprawdzi się folia premium flex lub premium flock). Folia flex idealnie sprawdzi się np. przy jedno bądź dwukolorowych logotypach, napisach, cyfrach. Może być stosowana na zarówno na tkaninach bawełnianych, poliestrowych jak i ich mieszankach z dodatkiem wiskozy, akrylu, itp. Folia, którą stosujemy pochodzi od sprawdzonego producenta i na tle innych dostępnych na rynku, jest bardzo cienka – jej grubość to jedyne 90 mikronów, w związku z czym nie wpływa na komfort noszenia np. koszul, na których jest umieszczona.

Na folię należy uważać podczas prasowania. Prasowanie materiału w miejscu, w którym znajduje się folia flex, możliwe jest jedynie po drugiej stronie (oczywiście jeśli sam materiał może być prasowany) – żelasko nie może bowiem bezpośrednio zetknąć się z folią.

Dostępne kolory folii flex:

Używamy tylko wysokiej jakości folii, które są bardzo cienkie, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe. Kliknij w poniższe zdjęcie, aby zobaczyć w powiększeniu wybór kolorystyczny folii.

folia-flex-kolory

Proces nadruku folią flex:

Proces nadruku folią flex to 4 etapy: wybór odpowiedniego koloru folii, przesłanie do plotera tnącego projektu i wycięcie z folii określonych wzorów, odseparowanie niepotrzebnej folii, oraz zaaplikowanie folii na odzieży.

1. Wybór kolorów folii flex.

2. Wycięcie wzorów.

Ręczne usunięcie elementów zbędnych z folii flex | StacjaNadruku.pl | Nadruki na odzieży | Bielsko-Biała

3. Usunięcie elementów zbędnych.

4. Utrwalenie na materiale.

KONTAKT

Potrzebujesz wyceny ?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś uzyskać wycenę - skontaktuj się z nami.
KONTAKT