Nadruk folią Premium Flock – specjalna folia typu flock.

Premium Flock to specjalna folia, która posiada warstwę umożliwiającą naniesienie na niej nadruku. Następnie grafikę wyciętą po obrysie za pomocą plotera aplikuje się na materiale za pomocą prasy grzewczej. Pod wpływem wysokiej temperatury całość łączy się z materiałem za pomocą kleju. Nadruk folią Premium Flock stosowany jest w sytuacji kiedy grafika jest wielokolorowa i nie jest możliwe użycie folii flex.

Zalety i wady metody:

  • wysoka trwałość nadruku,
  • brak dużych kosztów przygotowania projektu (np. przygotowania matryc jak w przypadku sitodruku),
  • nadruk może być wykonany już od jednej sztuki,
  • nadruk w pełnej palecie barw.
  • projekt graficzny powinien być jednym elementem, aby w łatwy sposób mogła zostać wycięta na ploterze (nie jest możliwe osobne wycinanie literek tak, jak na tradycyjnej folii flex),
  • prasowanie materiału w miejscu nadruku jedynie po drugiej stronie materiału.

Przykłady nadruku folią Premium Flock:

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z realizacji, które wykonaliśmy metodą folii Premium Flock:

Poznaj inne metody znakowania odzieży:

Lub przejdź na stronę, na której opisujemy różnice pomiędzy wszystkimi metodami znakowania odzieży (zarówno nadruku jak i haftu) – dowiesz się która metoda będzie najbardziej odpowiednia w przypadku Twojego zlecenia.

Folia Premium Flock – dodatkowe informacje

Techniką tą można wykonywać nadruki już od jednej sztuki. Projekt przygotowywany jest w formie wektorowej lub rastrowej, drukowany i przekazywany do plotera tnącego, który wycina go idealnie po obrysie.

Nadruk po wprasowaniu go w materiał znosi wysokie temperatury prania do 60ºC (w celu wydłużenia trwałości nadruku sugerujemy prać w max. temp. 40ºC) oraz wirowanie (sugerujemy maks. prędkość wirowania 900-1000 obr./min.). Folia Premium Flock idealnie sprawdzi się np. przy wielokolorowych logotypach lub grafikach zawierających przejścia tonalne.

Prasowanie materiału w miejscu, w którym jest nadruk, możliwe jest jedynie po drugiej stronie (oczywiście jeśli sam materiał może być prasowany) – żelasko nie powinno zetknąć się z folią bezpośrednio.

Niektóre firmy zajmujące się nadrukami na odzieży stosują nadruk solwentowy, który jest metodą zdecydowanie prostrzą do wdrożenia i sporo od niej tańszą. Ma jednak dwie dość duże wady w porównaniu do folii Premium Flock, które w naszych oczach ją dyskwalifikują:

  • folia solwentowa jest zdecydowanie grubsza i sprawia wrażenie ciężkiej – jeśli jest nałożona na t-shircie to przeszkadza nawet podczas noszenia zniekształcając/wyginając materiał – zwłaszcza kiedy nadruk jest duży,
  • już po jednym praniu można dostrzec zmiany w nadruku, który zaczyna blaknąć. Po kilku praniach nadruk solwentowy zaczyna wyglądać nieładnie. Problem obrazuje poniższe zdjęcie na którym po lewej stronie znajduje się nadruk solwentowy ‘świeży’, po prawej stronie ten sam nadruk po kilku praniach. Widać tu duże defekty w nadruku. W przypadku stosowanej przez nas folii takie problemy nie występują.
KONTAKT

Potrzebujesz wyceny ?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś uzyskać wycenę - skontaktuj się z nami.
KONTAKT