Sitodruk – metoda nadruku dla większych ilości

Sitodruk to metoda nadruku, która idealnie nadaje się do zadruku dużych płaskich powierzchni. Sprawdzą się tutaj najlepiej koszulki typu t-shirt, bluzy, itp. Na podstawie grafiki, która ma zostać naniesiona na materiał, z pierwszej kolejności tworzona jest tzw. matryca. Matryca musi zostać przygotowana dla każdego koloru z osobna. Maksymalna ilość kolorów to 6. Przygotowane matryce są umieszczane w tzw. sitach w karuzeli sitodrukowej, a maszyna sitodrukowa “przeciska” przez te matryce farbę w idealnie dobranej proporcji.

Zalety i wady metody:

  • niska cena przy większych nakładach,
  • wysoka trwałość nadruku.
  • metoda opłacalna przy większym nakładzie (koszty matryc i przygotowania do druku)

Przykłady nadruku sitodrukiem:

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z realizacji, które wykonaliśmy metodą sitodruku:

Poznaj inne metody znakowania odzieży:

Lub przejdź na stronę, na której opisujemy różnice pomiędzy wszystkimi metodami znakowania odzieży (zarówno nadruku jak i haftu) – dowiesz się która metoda będzie najbardziej odpowiednia w przypadku Twojego zlecenia.

Sitodruk – dodatkowe informacje

Karuzela sitodrukowa, sitodruk | StacjaNadruku.pl | Nadruki na odzieży | Bielsko-Biała

Prawidłowo wykonany nadruk sitodrukiem powoduje, że jego wytrzymałość podczas użytkowania jest wysoka. Jednak stałe koszty przygotowania do druku sprawiają, że metoda ta jest opłacalna przy większej ilości nadruków – od ok. 20 wzwyż.

W przypadku tej metody nadruku na odzieży stosujemy wysokiej jakości farby wodne i plastizolowe. Charakteryzuje je bardzo dobre odwzorowanie kolorów – kolory dobiera się w takich proporcjach, aby jak najlepiej odwzorowały kolor z palery CMYK. Poprawnie wykonany sitodruk będzie odporny między innymi na promieniowanie UV, wilgoć, uszkodzenia mechaniczne oraz pranie.

KONTAKT

Potrzebujesz wyceny ?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś uzyskać wycenę - skontaktuj się z nami.
KONTAKT