Nadruki na koszulkach

Nadruki na koszulkach

 1. Jakie koszulki wybrać do nadruku?
 2. Nadruki na koszulkach.

Jakie koszulki wybrać do nadruku?

W naszym katalogu produktów znajduje się kilkadziesiąt modeli koszulek typu t-shirt. Czym różnią się poszczególne koszulki i na co zwracać uwagę przy wyborze modelu? Czy kierować się tylko ceną czy może głównie gramaturą? Część klientów prosi nas o dobór koszulek dobrych i tanich :) Ponieważ z tymi pytaniami spotykamy się praktycznie codziennie, postaramy się przybliżyć nieco kwestię wyboru koszulek w zależności od potrzeb klientów. 

To co charakteryzuje dany model koszulki to przede wszystkim: materiał z jakiego jest ona wykonana, jakość tego materiału, gramatura i krój

 1. Materiał może być kiepskiej jakości, dobrej jakości, bardzo dobrej jakości lub jakości Premium.
  • Koszulki kiepskiej jakości: w naszym katalogu nie posiadamy najtańszych modeli dostępnych na rynku, co do których wiemy, że występują problemy z kurczliwością/rozciąganiem lub nieodpowiadającą rzeczywistości rozmiarówką. Takie koszulki potrafią kosztować 1-2zł mniej od koszulek oznaczanych przez nas jako "koszulki dobrej jakości", ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia...
  • Do koszulek dobrej jakości można zaliczyć np. JHK Regular 170 lub Malfini Classic. To jakościowo bardzo przyzwoite koszulki, świetnie sprawdzające się jako koszulki do pracy fizycznej lub koszulki eventowe. Oba przykładowe modele są stworzone z przyzwoitej jakości bawełny. Ich odpowiedniki z nieco cieńszej bawełny to JHK Regular 150 oraz Malfini Classic New (męska) i damska - też warte uwagi (zwłaszcza w okresie letnim) i minimalnie tańsze. W ostatnim czasie wprowadziliśmy do naszej oferty markę Roly i m.in. koszulkę Roly Atomic - jakość jest bardzo przyzwoita, a cena świetna. 
  • Do koszulek bardzo dobrej jakości możemy zaliczyć np. model Malfini Basic, na którym drukujemy najczęściej z uwagi na jego świetny stosunek jakości do ceny. Jest to koszulka bawełniana, która oprócz wersji męskiej występuje również w opcji damskiej oraz dziecięcej. Koszulka jest wykonana z bardzo miłej w dotyku bawełny, posiada wykończenie silikonowe które nadaje koszulce bardzo miłego wrażenia w dotyku, a w lamówce jest dostępny elastan. 
  • Do koszulek typu Premium zaliczamy umownie modele, które mają w swoim składzie elastan lub ich materiał jest zdecydowanie najlepszej jakości. Elastan w składzie koszulki pozwala koszulce bardziej dopasować się do ciała, sprawia że materiał jest elastyczny i miły w dotyku; taka koszulka również zdecydowanie dłużej (po wielu praniach) sprawia wrażenie nowej lub prawie nowej. Takie koszulki świetnie sprawdzą się tam gdzie istotny jest komfort pracownika, np. w pracy biurowej. Przykładem koszulek Premium, które chętnie polecamy naszym klientom to np. damska Malfini Glance, męska Malfini Action lub wykonane ze specjalnej bawełny SUPIMA modele Malfini Exclusive lub przeznaczone do pracy fizycznej Rimeck Resist, a listę zamykają modele wykonane z wełny merynosowej Malfini Merino Rise.
 2. Jakość materiału - kilka informacji odnośnie jakości koszulek naszym zdaniem wartych uwagi:
  • samo oznaczenie przez producenta koszulki "100% bawełna" nie oznacza jeszcze, że taka koszulka jest dobrej jakości - a tak myśli jeszcze wiele osób,
  • żyjemy w czasach, w których spotkać można produkty bardzo wysokiej jakości, ale niestety również dużo jest takich, które można określić mianem tandety. To samo również dotyczy bawełny i przez to produktów, z której są wykonane - chociażby koszulek. Spotykamy się od czasu do czasu z koszulkami (przy wykonywaniu nadruków na koszulkach klienta), które w dotyku w ogóle bawełny nie przypominają wbrew określeniu na metce, że są bawełniane,
  • jako firma staramy się omijać szerokim łukiem koszulki o niskiej jakości, które często już po jednym praniu są bezużyteczne: skurczą się lub rozciągną a materiał będzie wyglądał fatalnie - takich koszulek w naszej ofercie nie ma,
  • obecność poliestru w koszulce niekoniecznie musi wpływać na jej jakość - poliester ma za zadanie wzmocnić włókna bawełniane i sprawić, że koszulka będzie bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. 
 3. Gramatura czyli grubość materiału - kolejną cechą koszulki, która jest błędnie uznawana za jakość koszulki to jej gramatura. To jedynie częściowa prawda:
  • W koszulkach niskiej jakości gramatura może mieć powiązanie z jakością, ale wynika to z tego, że cienka koszulka bawełniana jest dużo mniej odporna na rozciąganie i pranie, niż jej grubszy odpowiednik, który po prostu ma w swym składzie większą ilość materiału (np. bawełny). Stąd klienci często proszą o koszulki grube 190-200 g/m2 mając przekonanie, że jest to wyznacznik jakości. Ci klienci nierzadko prezentują swoje doświadczenia z cienkimi koszulkami bawełnianymi, które bardzo szybko przestały się nadawać do użytkowania.
  • Jednak zasada "grubszy materiał = lepsza jakość" nie koniecznie ma już miejsce przy wyższej klasy koszulkach. Tam nie ma już z reguły problemów z rozciąganiem lub kurczeniem materiału.
 4. Krój koszulki:
  • Najczęściej spotykamy koszulki z dekoltem w kształcie litery O, inną opcja jest dekolt w kształcie litery V.
  • Koszulki z dodatkiem elastanu mają z reguły krój bardziej dopasujący się do ciała niż koszulki 100% bawełniane.
  • Koszulki poliestrowe, dedykowane do uprawiania sportu, są z reguły luźniejsze.

Nadruki na koszulkach

Nadruki na koszulkach wykonujemy kilkoma metodami znakowania. W zależności od tego jak wygląda projekt do druku, jakiej jest wielkości i jaki jest nakład przewidziany do druku określamy najwłaściwszą metodę znakowania. Istotne też jest to czy występuje personalizacja nadruku (np. różne imiona lub nazwiska na różnych koszulkach) i czy stosujemy różne wielkości nadruku dla różnych rozmiarów koszulek. 

Nowoczesny bardzo trwały druk DTF (zobacz: Metody znakowania odzieży) pozwala zadrukowywać koszulki w pełnej palecie kolorów już od niewielkich ilości. Ponieważ warstwa farby oraz kleju łączącego farbę z koszulką jest stosunkowo cienka, to nawet przy dużych powierzchniowo nadrukach koszulka jest elastyczna i nie ma efektu ciężkości nadruku. Ta metoda bardzo dobrze sprawdza się zarówno przy małych logotypach jak i dużych wielokolorowych grafikach.

Dodatkowo wykorzystując wysokiej klasy drukarki (a nie często spotykane na rynku przeróbki domowych drukarek) jesteśmy w stanie uzyskać:

 • bardzo wyraźne i intensywne kolory nadruku (przykładowe realizacje),
 • niespotykaną do tej pory trwałość nadruku cyfrowego na odzieży (wcześniejsza metoda druku DTG była pod tym względem dużo słabsza),
 • wysoką jakość nadruku nawet bardzo małych elementów. 

Nadruki na koszulkach.  Nadruki na koszulkach.

Nadruki na koszulkach - druk koszulek DTF.  Nadruki na koszulkach - druk folią flex.

 

Znakujemy zarówno koszulki białe jak i kolorowe. W obu przypadkach w procesie nadruku DTF pod warstwą farby znajduje się cienka warstwa specjalnego kleju, który łączy farbę z materiałem. Jest to specjalny klej żelowy, który jest całkowicie niewidoczny dla osoby użytkującej koszulkę, w żaden sposób też nie przeszkadza w jej użytkowaniu, a sam wydruk jest bardzo szczegółowy i może zawierać przejścia tonalne.

Intensywne kolory przy nadruku DTF  Nadruk na koszulkach.

Nadruki na koszulkach - trwały nadruk Direct To Film (DTF).  Nadruki na koszulkach - trwały nadruk DTF.

Nadruk na koszulkach bawełnianych.   Druk na koszulkach.

Nadruki na koszulkach wykonujemy zarówno na koszulkach 100% bawełnianych jak i tych z dodatkiem elastanu lub poliestru. Koszulka może być również w całości poliestrowa. Na nadruk nie wpływa również gramatura koszulki - może być ona niska rzędu 140g/m2 lub wysoka (koszulki typu tzw. heavy). W naszej ofercie mamy również koszulki z bawełny organicznej, np. model Malfini Organic. 

Z pozostałych metod nadruku stosujemy również folię flex (głównie nadruki jednokolorowe) lub sitodruk (większe nakłady, minimum 100szt. tego samego wzoru w kilku kolorach).

.Nadruk na koszulkach z bawełny organicznej.  Nadruk na koszulkach dedykowanych do pracy fizycznej Rimeck Resist.

Dla samego efektu dobrze jest, gdy nadruk dobrze kontrastuje na koszulce - takie jest w końcu główne założenie znakowania odzieży - w przypadku drukowania logo firmowego, ma ono być dotrze widoczne. Jeśli logotyp firmowy oryginalnie występuje w kolorze, który słabo kontrastuje na kolorze odzieży na której jest drukowany, to bardzo często sprowadza się go do koloru białego lub czarnego. Dotyczy to również logotypów dwukolorowych.

Nadruk na koszulkach - kontrastujący logotyp.  Nadruk na koszulkach - sklep rowerowy.

Drukowanie koszulek - logotyp firmowy.  Nadruk logo na koszulkach.

Wykonujemy nadruki na koszulkach już od 5 sztuk tego samego wzoru (minimum produkcyjne). Drukujemy logotypy  firmowe jak również pełnowymiarowe grafiki wielokolorowe. 

 

Na koszulkach sportowych wykonujemy nadruki dodatkowo metodą sublimacji. Przejdź na osobną stronę poświęconą nadrukom na koszulkach sportowych.

 

Naszymi klientami są zarówno firmy i instytucje z Polski jak i krajów z terenu Unii Europejskiej.

Nadruki na koszulkach - wielokolorowy druk DTF.  Nadruki na koszulkach.


Nadruki na odzieży reklamowej

Zacznijmy od tego czym jest tak naprawdę odzież reklamowa. Można powiedzieć, że jest to każdy produkt, który można oznakować np. logotypem firmowym. Takie przykładowe robocze koszulki męskie lub koszulka damska, na których pojawia się logo firmy, stają się automatycznie jej reklamą. Stąd też z roku na rok pojawia się coraz większe zainteresowanie firm w kierunku logowania ubrań swoich pracowników. Na odzieży reklamowej wykonujemy nie tylko logotypy - może to być jakikolwiek indywidualny nadruk, np. autorskie rysunki.

Mamy w naszej ofercie gamę produktów typu odzież reklamowa, ale są tu również wysokiej jakości koszulki. Stwórz własne koszulki firmowe i wypromuj swoją firmę.

Stosowane techniki nadruku

W przypadku drukowania koszulek stosujemy w większości nowoczesny i bardzo trwały druk cyfrowy DTF. Żywe kolory, druk doskonałej jakości - to cechy tej metody. DTF sprawdza się również w przypadku odzieży sportowej. Inne metody druku to np. folia flex - sprawdza się dobrze do jednokolorowych nadruków. Koszulki z takim nadrukiem realizujemy również od minimum 5 szt. Natomiast w przypadku hurtowych ilości i niewielkiej ilości kolorów w grafice - znakujemy metodą sitodruku.

Koszulki z własnym nadrukiem

Realizujemy koszulki z własnym nadrukiem od ilości minimum 5 szt. tego samego wzoru. Stosując metodę druku DTF jakość nadruków będzie na wysokim poziomie (nie ma tutaj znaczenia kolor koszulki). Wszelkie wytyczne dotyczące tego w jaki sposób dostarczyć do nas projekt znajdziesz na stronie https://stacjanadruku.pl/wizualizacja-wycena. Powszechne miejsca znakowania to pierś, klatka piersiowa, łopatki czy rękawek. Na specjalne życzenie klienta wykonujemy nadruki również w innych, mniej popularnych miejscach jak np. nadruk od wewnętrznej strony karku. Koszulki z własnym nadrukiem wykonujemy już od 5 szt.

Czas realizacji zamówienia

Czas realizacji zamówienia z własnym nadrukiem to z reguły kilka dni roboczych. Jest on uzależniony od aktualnej kolejki zamówień oraz techniki nadruku jaka będzie użyta - w zależności od tego czy będzie to nadruk cyfrowy, folia flex, znakowanie sitodrukiem czy haftem komputerowym, czas może być różny. Wpływa na to również to czy drukujemy na własnej odzieży czy powierzonej.

Haft komputerowy na koszulkach

Haft komputerowy to metoda, która tylko częściowo sprawdza się w przypadku koszulek typu t-shirt. Małe, drobne logotypy możemy wykonać tą metodą, natomiast w przypadku większych grafik proponujemy inne metody, z uwagi na to, że duży haft spowoduje usztywnienie koszulki i dyskomfort w jej użytkowaniu. Klienci zamawiający koszulki z indywidualnym nadrukiem z reguły decydują się na druk DTF. Haft komputerowy zdecydowanie lepiej sprawdzi się w koszulkach polo oraz polarach.

Koszulki klienta

Nadruki wykonujemy również na odzieży powierzonej. Własne koszulki można do nas dostarczyć po uprzednim ustaleniu szczegółów odnośnie znakowania. W naszym sklepie znajdziesz sporo modeli koszulek - od ekonomicznych koszulek dobrej jakości po modele doskonałej jakości tj. z dodatkiem elastanu, z bawełny SUPIMA lub wełny merynosowej. Klienci zamawiający koszulki w naszej firmie mogą liczyć na niższe ceny znakowania.

Folia flex

Folią flex nadruki wykonujemy od 5 szt. tego samego wzoru. Najczęściej tą metodą wykonujemy nadruki imion, nazwisk, nazwy drużyny. Chcesz mieć produkty z własnym nadrukiem? Prześlij do nas swój projekt nadruku, a my określimy właściwą metodę nadruku. Cena nadruku jest zależna od nakładu, wielkości nadruku, oraz miejsca i typu odzieży jaka jest znakowana.


 

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia najlepszej metody nadruku dla Twoich potrzeb. Kliknij aby przejść na stronę kontaktu. 

Zobacz też:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl