Nadruki na koszulkach

Nadruki na koszulkach

 1. Jakie koszulki wybrać do nadruku.
 2. Nadruki na koszulkach.

Jakie koszulki wybrać do nadruku

W naszym katalogu produktów znajduje się kilkadziesiąt modeli koszulek typu t-shirt. Czym różnią się poszczególne koszulki i na co zwracać uwagę przy wyborze modelu? Czy kierować się tylko ceną czy może głównie gramaturą? Część klientów prosi nas o dobór koszulek dobrych i tanich :) Ponieważ z tymi pytaniami spotykamy się praktycznie codziennie, postaramy się przybliżyć nieco kwestię wyboru koszulek w zależności od potrzeb klientów. 

To co charakteryzuje dany model koszulki to przede wszystkim: materiał z jakiego jest ona wykonana, jakość tego materiału, gramatura i krój

 1. Materiał może być kiepskiej jakości, dobrej jakości, bardzo dobrej jakości lub jakości Premium.
  • Koszulki kiepskiej jakości: w naszym katalogu nie posiadamy najtańszych modeli dostępnych na rynku, co do których wiemy, że występują problemy z kurczliwością/rozciąganiem lub nieodpowiadającą rzeczywistości rozmiarówką.
  • Do koszulek dobrej jakości można zaliczyć np. JHK Regular 170 lub Malfini Classic. To jakościowo bardzo przyzwoite koszulki, świetnie sprawdzające się jako koszulki do pracy fizycznej lub koszulki eventowe. Oba przykładowe modele są stworzone z niekurczliwej i nierozciągliwej bawełny. 
  • Do koszulek bardzo dobrej jakości możemy zaliczyć np. model Malfini Basic, na którym drukujemy najczęściej z uwagi na jego świetny stosunek jakości do ceny. Jest to koszulka bawełniana, która oprócz wersji męskiej występuje również w opcji damskiej oraz dziecięcej. Koszulka jest wykonana z bardzo miłej w dotyku bawełny, posiada wykończenie silikonowe które nadaje koszulce bardzo miłego wrażenia w dotyku, a w lamówce jest dostępny elastan. 
  • Do koszulek typu Premium zaliczamy umownie modele, które mają w swoim składzie elastan lub ich materiał jest zdecydowanie najlepszej jakości. Elastan w składzie koszulki pozwala koszulce bardziej dopasować się do ciała, sprawia że materiał jest elastyczny i miły w dotyku; taka koszulka również zdecydowanie dłużej (po wielu praniach) sprawia wrażenie nowej lub prawie nowej. Takie koszulki świetnie sprawdzą się tam gdzie istotny jest komfort pracownika, np. w pracy biurowej. Przykładem koszulek Premium, które chętnie polecamy naszym klientom to np. damska Malfini Glance, męska Malfini Action lub wykonane ze specjalnej bawełny SUPIMA modele Malfini Exclusive lub przeznaczone do pracy fizycznej Rimeck Resist, a listę zamykają modele wykonane z wełny merynosowej Malfini Merino Rise.
 2. Jakość materiału - kilka informacji odnośnie jakości koszulek naszym zdaniem wartych uwagi:
  • samo oznaczenie przez producenta koszulki "100% bawełna" nie oznacza jeszcze, że taka koszulka jest dobrej jakości - a tak myśli jeszcze wiele osób,
  • żyjemy w czasach, w których spotkać można produkty bardzo wysokiej jakości, ale niestety również dużo jest takich, które można określić mianem tandety. To samo również dotyczy bawełny i przez to produktów, z której są wykonane - chociażby koszulek. Spotykamy się od czasu do czasu z koszulkami (przy wykonywaniu nadruków na koszulkach klienta), które w dotyku w ogóle bawełny nie przypominają wbrew określeniu na metce, że są bawełniane,
  • jako firma staramy się omijać szerokim łukiem koszulki o niskiej jakości, które często już po jednym praniu są bezużyteczne: skurczą się lub rozciągną a materiał będzie wyglądał fatalnie - takich koszulek w naszej ofercie nie ma,
  • obecność poliestru w koszulce niekoniecznie musi wpływać na jej jakość - poliester ma za zadanie wzmocnić włókna bawełniane i sprawić, że koszulka będzie bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. 
 3. Gramatura czyli grubość materiału - kolejną cechą koszulki, która jest błędnie uznawana za jakość koszulki to jej gramatura. To jedynie częściowa prawda:
  • W koszulkach niskiej jakości gramatura może mieć powiązanie z jakością, ale wynika to z tego, że cienka koszulka bawełniana jest dużo mniej odporna na rozciąganie i pranie, niż jej grubszy odpowiednik, który po prostu ma w swym składzie większą ilość materiału (np. bawełny). Stąd klienci często proszą o koszulki grube 190-200 g/m2 mając przekonanie, że jest to wyznacznik jakości. Ci klienci nierzadko prezentują swoje doświadczenia z cienkimi koszulkami bawełnianymi, które bardzo szybko przestały się nadawać do użytkowania.
  • Jednak zasada "grubszy materiał = lepsza jakość" nie koniecznie ma już miejsce przy wyższej klasy koszulkach. Tam nie ma już z reguły problemów z rozciąganiem lub kurczeniem materiału.
 4. Krój koszulki:
  • Najczęściej spotykamy koszulki z dekoltem w kształcie litery O, inną opcja jest dekolt w kształcie litery V.
  • Koszulki z dodatkiem elastanu mają z reguły krój bardziej dopasujący się do ciała niż koszulki 100% bawełniane.
  • Koszulki poliestrowe, dedykowane do uprawiania sportu, są z reguły luźniejsze.

Nadruki na koszulkach

Nadruki na koszulkach wykonujemy kilkoma metodami znakowania. W zależności od tego jak wygląda projekt do druku, jakiej jest wielkości i jaki jest nakład przewidziany do druku określamy najwłaściwszą metodę znakowania. Istotne też jest to czy występuje personalizacja nadruku (np. różne imiona lub nazwiska na różnych koszulkach) i czy stosujemy różne wielkości nadruku dla różnych rozmiarów koszulek. 

Nowoczesny bardzo trwały druk DTF (zobacz: Metody znakowania odzieży) pozwala zadrukowywać koszulki w pełnej palecie kolorów już od niewielkich ilości. Ponieważ warstwa farby oraz kleju łączącego farbę z koszulką jest stosunkowo cienka, to nawet przy dużych powierzchniowo nadrukach koszulka jest elastyczna i nie ma efektu ciężkości nadruku. Ta metoda bardzo dobrze sprawdza się zarówno przy małych logotypach jak i dużych wielokolorowych grafikach.

Nadruki na koszulkach.  Nadruki na koszulkach.

Nadruki na koszulkach - druk koszulek DTF.  Nadruki na koszulkach - druk folią flex.

Znakujemy zarówno koszulki białe jak i kolorowe. W obu przypadkach w procesie nadruku DTF pod warstwą farby znajduje się cienka warstwa specjalnego kleju, który łączy farbę z materiałem. Jest to specjalny klej żelowy, który jest całkowicie niewidoczny dla osoby użytkującej koszulkę, w żaden sposób też nie przeszkadza w jej użytkowaniu, a sam wydruk jest bardzo szczegółowy i może zawierać przejścia tonalne.

Nadruki na koszulkach - trwały nadruk Direct To Film (DTF).  Nadruki na koszulkach - trwały nadruk DTF.

Nadruk na koszulkach bawełnianych.   Druk na koszulkach.

Nadruki na koszulkach wykonujemy zarówno na koszulkach 100% bawełnianych jak i tych z dodatkiem elastanu lub poliestru. Na nadruk nie wpływa również gramatura koszulki - może być ona niska rzędu 140g/m2 lub wysoka (koszulki typu tzw. heavy). W naszej ofercie mamy również koszulki z bawełny organicznej, np. model Malfini Organic. 

Z pozostałych metod nadruku stosujemy również folię flex (głównie nadruki jednokolorowe) lub sitodruk (większe nakłady, minimum 100szt. tego samego wzoru w kilku kolorach).

.Nadruk na koszulkach z bawełny organicznej.  Nadruk na koszulkach dedykowanych do pracy fizycznej Rimeck Resist.

Dla samego efektu dobrze jest, gdy nadruk dobrze kontrastuje na koszulce - takie jest w końcu główne założenie znakowania odzieży - w przypadku drukowania logo firmowego, ma ono być dotrze widoczne. Jeśli logotyp firmowy oryginalnie występuje w kolorze, który słabo kontrastuje na kolorze odzieży na której jest drukowany, to bardzo często sprowadza się go do koloru białego lub czarnego. Dotyczy to również logotypów dwukolorowych.

Nadruk na koszulkach - kontrastujący logotyp.  Nadruk na koszulkach - sklep rowerowy.

Drukowanie koszulek - logotyp firmowy.  Nadruk logo na koszulkach.

Wykonujemy nadruki na koszulkach już od 5 sztuk tego samego wzoru (minimum produkcyjne). Drukujemy logotypy  firmowe jak również pełnowymiarowe grafiki wielokolorowe. Maksymalny wymiar nadruku to ok. 32cm x 42cm. 

Naszymi klientami są zarówno firmy i instytucje z Polski jak i krajów z terenu Unii Europejskiej.

Nadruki na koszulkach - wielokolorowy druk DTF.  Nadruki na koszulkach.


 

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia najlepszej metody nadruku dla Twoich potrzeb. Kliknij aby przejść na stronę kontaktu. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl