Polówki z nadrukiem

Polówki z nadrukiem

 1. Jakie koszulki polo wybrać do nadruku?
 2. Polówki z nadrukiem. Jakie znakowanie na koszulkach polo?

Jakie koszulki polo wybrać do nadruku?

W naszym katalogu produktów znajduje się wiele modeli koszulek polo przeznaczonych do nadruku lub haftu. Jakie są różnice pomiędzy koszulkami polo i co brać pod uwagę przy wyborze modelu koszulki do znakowania? Jak bardzo istotna jest cena koszulki, i czy gramatura koszulki wpływa na jej jakość? Wiele razy jesteśmy proszeni o dobór koszulki polo dobrej i taniej :) Poniżej przybliżamy kwestię wyboru koszulek polo w zależności od potrzeb klientów. 

Na charakterystykę danego modelu koszulki polo wpływa: materiał z którego jest ona wykonana, jego jakość i gramatura.

 1. Materiał, z którego są wykonane koszulki polo:
  • materiał typu pique spotykany jest w przypadku większości koszulek polo. Materiał taki charakteryzuje się widocznym i wyraźnym splotem,
  • przykładem koszulki typu pique jest nasz flagowy model Malfini Pique Polo, który znakujemy najczęściej spośród wszystkich polówek. To bardzo dobrej jakości koszulka, której cena w stosunku do jakości jest atrakcyjna,
  • innym typem materiału jest dzianina single jersey. To materiał podobny do tego, z którego wykonywane są tradycyjne koszulki typu t-shirt. To naturalna bawełna bez dodatkowych domieszek,
  • przykładem koszylki typu single jersey jest Malfini Single Js. - ten model polówki również często znakujemy. 
 2. Jakość materiału - przedstawiamy poniżej kilka informacji nt. jakości:
  • w naszym katalogu posiadamy produkty podstawowe oraz produkty typu Premium, z bardzo wysokiej jakości materiałów. Np. model Malfini Grand wykonany z bawełny merceryzowanej,
  • nie oznacza to, że produkty podstawowe widoczne w naszym katalogu są słabej jakości - wspomniany wyżej model Malfini Pique Polo jest przez naszych klientów oceniany bardzo wysoko pod względem jakości!
  • koszulki polo najczęściej są bawełniane lub wykonane z połączenia bawełny z poliestrem. Dodatek poliestru zwiększa trwałość takiej koszulki poprzez wzmocnienie włókien materiału, z którego jest wykonana - koszulka z dodatkiem poliestru w składzie lepiej sprawdzi się tam, gdzie odzież narażona jest na różnego rodzaju przeciążenia tj. rozciągania, szarpania (np. w pracy fizycznej).
 3. Gramatura - grubość materiału. 
  • średnia gramatura koszulek polo wynosi ok. 180g/m2. Mogą jednak występować cieńsze np. Malfini Cotton (170 g/m2) lub grubsze typu heavy np. Malfini Cotton Heavy (220g/m2). 
  • nie jest prawdą, że koszulka z grubszego materiału będzie lepsza jakościowo od koszulki z materiału cieńszego. Determinuje to jakość materiału. Koszulki wykonane z cieńszego materiału rzędu 160 g/m2 mogą już być jakościowo bardzo dobre - świetnym przykładem jest tutaj właśnie Malfini Pique Polo.

Polówki z nadrukiem. Jakie znakowanie na koszulkach polo?

Koszulki polo znakujemy w większości:

 1. Wykorzystując cyfrowy druk DTF, lub
 2. Wykonując haft komputerowy.

Druk DTF na koszulkach polo.

Druk DTF również stosujemy na koszulkach polo jako tańszą alternatywę znakowania. Sprawdza się on bardzo dobrze również w przypadku wielokolorowych logotypów i grafik. W przypadku druku DTF nie ma problemów z odwzorowaniem przejść tonalnych co w przypadku znakowania haftem nie jest możliwe. 

W przypadku nadruku na polówki stosujemy również folię flex - sprawdzi się ona w przypadku jedno lub dwukolorowych grafik - nadruk tą metodą da bardzo dobry kontrast logotypu na koszulce polo. Wysokiej jakości folia flex, której używamy w naszej firmie, jest bardzo trwała a jednocześnie bardzo cienka - nie usztywnia ona koszulki w miejscu nadruku.

Nadruki na polówkach. Nadruki na koszulkach polo. 

 

Haft komputerowy na koszulkach polo. Haft to bardzo trwała metoda znakowania koszulek polo, która dodatkowo dodaje polówkom elegancji. Odradzamy jednak znakowanie haftem bardzo dużych grafik na koszulkach polo - tak duże znakowanie będzie powodować usztywnienie koszulki w miejscu znakowania i tym samym może wpływać na dyskomfort w użytkowaniu. Z reguły wykonujemy znakowanie logotypu firmowego jedynie na piersi, a rzadziej znakujemy dodatkowo miejsce z tyłu (przeważnie w okolicach łopatek). 

Haft na koszulkach polo  Haft na polówkach

Polówki z nadrukiem.  Polówki z nadrukiem.

 

Haft wykonany na koszulkach polo.  Znakowanie koszulek polo.

Znakowanie haftem wykonujemy od 20 sztuk tego samego wzoru. W przypadku haftu nie wykonujemy personalizacji (tj. pojedynczego znakowania imion, nazwisk, itp.) - takie znakowanie możemy wykonać jedynie metodą druku DTF lub folią flex - już od 5 szt.

 


  

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia najlepszej metody nadruku dla Twoich potrzeb. Kliknij aby przejść na stronę kontaktu. 

Zobacz też:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl